Projekty ogrzewania podłogowego

Chcesz, aby twoje domowe ogrzewanie było wygodne, energooszczędne i nie zajmowało przestrzeni? Wybierz ogrzewanie podłogowe!

Ogrzewanie podłogowe to uczucie przytulnej podłogi o każdej porze roku.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu instalacji systemów ogrzewania podłogowego dla mieszkań, domów jednorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technicznych, jesteśmy w stanie zaprojektować system ogrzewania podłogowego idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest najlepszym rozwiązaniem?

Ogrzewanie podłogowe to najlepsze rozwiązanie dla niskotemperaturowych źródeł ciepła (pompa ciepła, gazowy kocioł kondensacyjny). Nie tylko zapewnia przyjemne i równomierne rozprowadzenie ciepła, ale również pozwala zaoszczędzić na kosztach energii ze względu na niskie parametry wody grzewczej. Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz mógł cieszyć się ciepłem w pomieszczeniu, bez obawy o spore rachunki za ogrzewanie.

Jak tworzymy dokumentację ogrzewania podłogowego?

Dokumentacja sporządzona jest na podstawie indywidualnych uwarunkowań charakterystycznych dla danego budynku przez projektantów z odpowiednimi
uprawnieniami. Do sporządzenia dokumentacji używamy dedykowanego, profesjonalnego oprogramowania.

Czym jest dokumentacja ogrzewania projektowego?

Dokumentacje są projektami wykonawczymi na podstawie których wykonuje się instalacje ogrzewania podłogowego. Pozwalają na uniknięcie wszelkich błędów przy wykonawstwie, często niemożliwych do naprawienia. Z dokumentacją jesteśmy w stanie również samodzielnie wykonać taką instalację, zaoszczędzając w ten sposób duże pieniądze.

Co zawiera dokumentacja ogrzewania podłogowego?

W projektach zawieramy w szczególności:

  1. Zapotrzebowanie na ciepło budynku – wyznaczane na podstawie lokalizacji inwestycji, powierzchni przegród budowlanych (ściany, dach, podłoga) oraz ich współczynników przenikania ciepła.
  2. Obliczenia hydrauliczne – na podstawie przeprowadzonych obliczeń dobieramy ilości obiegów grzewczych, pętli ogrzewania podłogowego. Dla każdej pętli ogrzewania podłogowego liczona jest jego długość, rozstaw i spadek ciśnienia. Wszystko zaprezentowane w ładnej graficznej formie.
  3. Zestawienie materiałów – przedstawiamy zestawienie wszystkich niezbędnych materiałów do wykonania instalacji. Pozwala to na sprawdzenie instalatora przy wykonywaniu wyceny jak również umożliwia wstępne oszacowanie kosztów takiej instalacji.

Jaki jest koszt sporządzenia dokumentacji ogrzewania
podłogowego?

Koszty wykonania dokumentacji wynoszą:

  • Mieszkanie – 300 zł
  • Dom jednorodzinny do 150 m 2 – 400 zł
  • Dom jednorodzinny do 250 m 2 – 500 zł
  • Dom jednorodzinny powyżej 250 m 2 – wycena indywidualna
  • Obiekt użyteczności publicznej – wycena indywidualna

Jaki jest czas oczekiwania na dokumentację?

Termin wykonania do uzgodnienia. Standardowo do 3 dni.